Derince Çenedağ Kompozit Kapı

0541 448 62 58

Derince Çenedağ Kompozit Kapı, katı ahşap çekirdekli cam takviyeli plastik ve birkaç farklı şekilde üretilen ve farklı isimler ile sunulan UVP içeren çeşitli malzemelerden yapılmaktadır. Her malzeme kendine has özellikleri için seçilir ve kompozit kapı şu anda piyasada bulunan en güçlü kapı malzemelerinden biri olarak sizlere sunulmaktadır. Kompozit kapı suya ve neme karşı en dayanıklı kapı modelidir. Sadece plastikten üretilen PPVC kapılarından farklı olarak, kompozit kapılarımız yüksek sıcaklık ve basınç koşullarında preslenmiş ve yapıştırılmış birkaç malzemeden yapılmaktadır. Dış mekanlarda bile tercih edilmektedir. Kompozit kapılar, ıslak zeminlerle temas halinde kullanılan iç kapılara örnektir. Suya ve neme dayanıklıdırlar, bu da onları tuvalet veya banyo gibi ıslak alanlar için uygun bir iç kapı çeşidi haline getirir.. Kompozit kapılar, yüksek basınç ve uygun malzeme katmanları ile üretilen son derece sofistike ürünlerdir. Bu teknoloji, dış mekanalrda kullanılabilecek kapılar için bile kompozit kapıları en yaygın olanı yapar. Polat Kapı, Türkiye’nin en iyi kompozit kaplama kapı üreten bir firmadır.

Derince Çenedağ Kompozit Kapı

Kompozit İç Kapı Modelleri
Kompozit kapıların birçok ve her zevke hitap eden model, çeşit veya seçenekleri bulunmaktadır. Ama öncelikle, kompozit kapıların çeşitleri nelerdir? Kullanılan maddeye yönelik olarak üç çeşit kompozit kapı vardır;

Polimer kompozit,
Metal kompozit,
Seramik kompozit.

Bu üç tip kompozit ile mükemmel bir yapı oluşmaktadır. Malzemenin üretilmesinin ardından, yukarıdaki şekilde de görülebileceği gibi, boşluk kalan bölümler MDF malzeme ile doldurulmaktadır. Böylece kapıların yalıtımı hem daha dengeli, hem de daha güçlü olmaktadır. Tüm boşlukların doldurulması ve herhangi bir hava odacığının bırakılmaması sayesinde, kompozit kapıların diğer modern kapılara nazaran en iyi yalıtıma sahip kapı olduğu kolaylıkla söylenebilir. Evet, kompozit kapılar hem dayanıklı, hem sağlam, hem de güvenilirdir. Fakat bunun da ötesinde kompozit kapılar müthiş bir estetiğe sahiptir. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi insanlar evlerinin güzelliğini başkalarına göstermekten çok büyük haz duyarlar. Her ne kadar kompozit kapılarla sağlam ve dayanıklı bir kapı amaçlanmış olsa da, en önemli gerekçelerden biri de gösterişli bir kapı elde etmektir. Bu nedenle tasarımcılar son derece modern, göz alıcı ve zevkli kompozit kapılar tasarlamaktadırlar.

Peki kompozit kapı modelleri nelerdir? Genel kompozit kapı modelleri;

Kompozit ahşap kapılar,
Kompozit çelik kapılar,
Kompozit dış kapılar,
Kompozit panel kapılar.

Kompozit ahşap kapılar, iç kapı olarak kullanım için çok daha uygundur. Ayrıca bu tür kapılarda son derece estetik ve göz alıcı modeller üretmek mümkündür. Kompozit dış kapılar ve çelik kapılar ise sağlamlıkları, dayanıklılıkları ve müthiş yalıtım özellikleri nedeniyle dış kapı olarak tercih edilmektedir. Çünkü bu kapılar soğuğu geçirmez ve her türlü hava şartına karşı dayanıklıdırlar.
Kompozit Kapı Sistemleri Nasıl Çalışır?
Bu kapılara kompozit diyoruz çünkü bunlar birkaç faydalı materyalin bir araya getirilmesiyle yapılır. Sanki belli başlı işe yarayan maddelerin bir araya getirilmesi, birbirlerine kaynaştırılması ve mükemmelin oluşturulması gibi bir şeydir kompozit. Bu birleştirme işlemi iç kapılar arasında en güçlü, en başarılı olanlarından biri ile sonuçlanır.

Kompozit kapılar genel olarak aşağıdakilerden oluşur;

Camla güçlendirilmiş plastik,
Sağlamlaştırılmış kereste,
Özel bir çeşit PVC.

Normal PVC kapıların aksine, kompozit kapılar farklı birtakım özel maddelerin karışımıdır. En iyi sonucu elde etmek üzere bu maddeler yüksek basınç ve birtakım özel yöntemlerle yapıştırılır. Aslında insanoğlu tarihi boyunca aynı şeyi yapagelmiştir. Faydalı olan çok çeşitli materyalleri bir araya getirerek, en iyi özelliklerinden çeşitli yöntemlerle faydalanmak üzere bunları birleştirerek mükemmeli yapmışlardır. Kompozit kapıları üretme fikri de, tek tip malzemeden üretilen kapılarla ilgili yaşanan sorunlar nedeniyle ortaya çıkmıştır. Tüm modern kapı tipleri; PVC, melamin, lake ve diğerleri, hepsinin sorun çıkaran birtakım özellikleri bulunmaktadır. Bu sorunlara çözüm olarak da tasarımcılar kompozit iç kapıları üretmiş ve sürekli olarak da geliştirmeye devam etmektedirler.
Kompozit kapının avantajları nelerdir?
Kompozit kapı fikri, tek malzemeli kapıların verimsizliğinden kaynaklanmaktadır. Çözüm bulmak için nem gibi farklı sorunlara karşı farklı malzemeler bir araya getirilerek yeni bir kapı tipi üretildi. Farklı malzemeleri mükemmel bir şekilde bir araya getiren yeni teknoloji, yeni bir kapı türünü ortaya çıkardı ve adına kompozit kaplama kapı denildi. Kompozit kapılar, müşterilere meteorolojik zorluklara karşı ekstra güvenlik ve dayanıklılık sunar. Kompozit kapılar, zevklerinize göre farklı tarzlar seçmenize de olanak sağlar. Kaliteli kaplamaları ile ahşap rengini ya da diğer bazı şık renkli ürünleri dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Kompozit kapıların birçok avantajı vardır. Bunlardan en önemlileri;

Kompozit kapıların en önemli avantajı, bu kapıların su ile temasa karşı dayanıklı olmasıdır.
Kompozit kapılar ses yalıtımı sağlayacak MDF ve sunta ile üretilmektedir.
Ayrıca neme dayanıklılık da bu kapıların bir başka avantajıdır.
Kompozit kapılar modern ve şıktır.
Kompozit kapıların üretimi kolaydır ve her tür ev için uygundur.

Size yakın kompozit kapı üreticisi arıyorsanız Polat Kapı’ı tercih edebilirsiniz. Farklı kompozit kapı çeşitleri ve stilleri ile Polat Kapı, gururla sizlere hizmet vermeye hazırdır. Portföyümüzde farklı bir çok kompozit kapı modeline sahibiz. Polat Kapı olarak pek çok modern kompozit kapı modeline sahibiz. Önemli bir şirket kültürümüz var. Sağlam, şık ve kaliteli bir kapı arıyorsanız kompozit bir kapı seçmenizi tavsiye ederiz.
Kompozit kapı ile uPVC kapı arasındaki fark nedir?
Kompozit kapılar her alanda sağlıklıdır. Neme son derece dayanıklıdır. Kompozit kapılarda sudan kaynaklanan deformasyonlar mümkün değildir. Kompozit kapılar, B1 yanmaz sınıfı kapılardır. Kompozit kapılar çoğunlukla ahşap malzeme görselliğine sahiptir ve ayrıca darbelere dayanıklıdır. Ayrıca kompozit kapılar, uPVC kapılara göre daha güvenlidir ve oda sıcaklığını koruyarak ısı yalıtımı sağlar. Kompozit kapılar, uPVC kapılardan biraz daha pahalıdır, ancak yukarıda belirtilen özellikler göz önüne alındığında, kompozit kapılara biraz daha fazla para vermek karlı olacaktır.

Kompozit kapıların kullanım ömrü ne kadardır?

Kompozit kapılar, düşük maliyetli ve oldukça dayanıklı bir seçimdir. Yüksek teknolojili üretim tekniğimiz, farklı renk ve stillerle sizlere kötü hava şartlarına karşı son derece dayanıklı bir ürün sağlayacaktır. Yoğun kullanılan bir kapı olsa bile pahalı bakım gerektirmeyecektir. Kompozit kapılar en az 10 yıl dayanıklıdır. İyi bir bakım ve temizlik ile uzun yıllar kullanabileceğinizi garanti ediyoruz.
Kompozit Kapı Modelleri ve Fiyatları
Kompozit kapı modelleri ve fiyatları ile alakalı bir arama yapıyor iseniz doğru yerdesinzi demektir. Çünkü kompozit kapılar en uygun fiyatlar ile Polat Kapı Kapı’dan alınır. Kompozit kapı modelleri web sitemizde mevcuttur. Özel ölçü kompozit kapı üretimimiz de vardır. Kompozit kapı modelleri ve fiyatları, iç kapı fiyatları ve kapı çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Otellerde Neden Kompozit Kapı Kullanılır?

Kompozit kapılar dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması sebebi ile son yıllarda en fazla tercih edilen kapı çeşitlerinden biridir. Dayanıklı olmasının yanı sıra oldukça da şık görünümlere sahip olan kompozit kapı modelleri ev, ofis ve otel gibi mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Peki kompozit kapının kullanım alanının bu kadar yaygın olmasının sebebi nedir? Otellerde neden kompozit kapı tercih edilir inceleyelim. Dekorasyon uzmanlarının açıklamalarına göre kompozit kapılar bir çok avantaja sahiptir. Bunlar;

Kompozit kapının farklı dayanıklı bileşenlerden meydana gelmiş olması
Sürekli kullanılan alanlarda uzun ömürlü olması
Camlı ya da camsız üretilebilmesi
Ev, ofis ya da otel ortamına uyarlanabilmesi
Farklı modellerde üretilebilmesi
Farklı renklerde üretilebilmesi
Fiyatının çok yüksek olmaması

Kompozit kapının farklı bileşenlerden meydana geldiğini belirttik. Bu bileşenleri;

Camla güçlendirilmiş plastik, güçlendirilmiş kereste ve özel bir PVC kaplama olarak nitelendirebiliriz.

Bunun yanı sıra kompozit kapıların uzmanlar tarafından neden çok fazla önerildiğini de yukarıda sizler için belirttik. Hem şık, hem dekoratif hem de dayanıklı olan bu kapı çeşidi her ortamda gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Peki kompozit kapılar neden otellerde sıklıkla tercih edilmektedir inceleyelim;
Otellerde Kompozit Kapı Kullanımı
Bildiğiniz üzere oteller sürekli farklı insanların kullandığı ve hareketliliğin fazla olduğu alanlardır. Normal bir ev kapısına göre otel kapıları gün içerisinde sürekli açılıp kapanmaktadır. Bu yüzden otellerde tercih edilecek kapıların çok dayanıklı kapılar olması gerekmektedir. Eğer kolay yıpranan ve hızlıca aşınan bir kapıyı otel odalarında tercih ederseniz kısa süre içerisinde kar marjınıza eksi bir puan yazmış olursunuz. Ayrıca otellerde kompozit kapıların tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise ses geçirmez olmasıdır. Otel odalarında kişiler rahat etmek ister ve sessiz bir ortamda huzurlu vakit geçirmek ister. Bu yüzden otel odalarında ses geçirmez kapıların tercih edilmesi gerekmektedir. Kompozit kapılar da bu kurala uygun olan bir kapı çeşididir. Otel odalarında camlı kapı tercih edilemeyeceği için camsız kompozit kapı modelleri tercih edilmektedir. Ayrıca dış etmenlerden en az etkilenen kapı çeşitlerinden biri olan kompozit kapı uzun yıllar boyunca otel odalarında kullanılabilmektedir. Bunun dışında temizliği oldukça kolay olan kompozit kapılar otel odalarında gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Sürekli kullanılan bir alan olduğu için otel kapıları çabuk kirlenebilir lakin kompozit kapıların temizliği kolaydır ve bu sorunu yaşamazsınız. Buna ek olarak kompozit kapıların en önemli özelliği ise suya ve neme karşı dayanıklı olmalarıdır. Uzun süre nemli ve ıslak bir zemine maruz kalsa bile kompozit kapılarda küflenme ya da bozulma meydana gelmez. Bu da otel odalarında neden bu kapıları tercih etmemiz gerektiğini açıklamaktadır. Darbelere karşı da oldukça dayanıklı olan bu kapı çeşidi kolayca çizilmez ve kırılmaz.

NOT: Eğer isterseniz otel odalarının balkonlarında camlı kompozit kapı kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi kompozit kapı oteller için oldukça avantajlı bir üründür. Son yıllarda çok fazla tercih edilmesinin sebebini de bu şekilde açıklayabiliriz. Oteller dışında kompozit kapıların tercih edildiği farklı bir çok alan bulunmaktadır.
Kompozit Kapılar Nerelerde Kullanılır?
Kompozit kapıların kullanım alanının yaygın olmasının sebeplerini sizlere açıkladık. Peki otel dışında kompozit kapı nerelerde kullanılır? İnceleyelim. Dekorasyon uzmanlarının açıklamalarına bağlı olarak görüyoruz ki kompozit kapılar ev ortamında da gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Yukarıda belirttiğimiz gibi camlı modelleri de bulunan kompozit kapılar evlerde farklı tasarımlarda kullanılabilmektedir. Bunun dışında ofis, sosyal tesis ve hastanelerde de kompozit kapılara rastlayabilirsiniz. Montajı da oldukça kolay olan kompozit kapılar pratik mobilyalardır. İstediğiniz kapı kolu ve kilit modelini kompozit kapılarda tercih edebilirsiniz. Bu konuda sınırsız seçeneğe sahipsiniz.Polat Kapı olarak bugün sizlere kompozit kapıların otellerde kullanımı ile alakalı detaylı bilgi vermek istedik. Eğer sizde kompozit kapı satın almak istiyorsanız tek yapmanız gereken web sitemizi incelemek ve bizimle iletişime geçmektir.En dayanıklı ve en sağlam kompozit kapı Polat Kapı’dan alınır (Ürün görselleri için linki tıklayabilirsiniz). Polat Kapı üstün tecrübesi ve kaliteli iç kapı modelleri ile sizlere çok uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Kompozit Kapı Sistemleri

Doğallık, teknoloji ve eşsiz tasarım PVC’nin en güncel versiyonu ve üstün mimari anlayış ile birleşerek kompozit kapı adı altında siz değerli müşterilerimize sunuluyor. Peki, herkesin hayranlıkla bahsettiği bu kompozit kapı nedir, ne değildir? Kompozit kapılar, temelde ev içerisinde odadan odaya geçişlerde kullanılan kapılara verilen addır, ancak bu kapılara “kompozit” denmesinin de özel bir sebebi yok değildir. Kompozit kapı, iki veya daha fazla aynı ya da farklı gruptan malzemenin en iyi özelliklerinin elde edilerek bir araya toplanması ve ortaya yepyeni, kullanışlı ve verimli bir özellik çıkarılabilmesi amacıyla birleştirilmesinden doğan bir kapı türüdür. Başka bir deyişle kompozit kapılar üretilirken farklı malzemelerin en üstün özellikleri bir arada toplanarak ortaya oldukça güçlü yapıda bir malzeme çıkar ve bu malzemeden de kompozit kapı imalatı başlanır. İşin aslına bakarsanız insanoğlu var olduğu ilk çağlardan itibaren bile bulduğu malzemelerin en iyi özelliklerini alıp, bu özellikleri harmanlayıp ortaya daha iyi ürünler çıkartmaya çalışmıştır. Kompozit kapılar da temelde baktığınızda bu anlayışı benimseyerek ortaya çıkmış kapı modelleridir.
Kompozit Kapı İmalatı ve Üretimi

Kompozit kapı özellikleri arasında en başta var olan boşluklarının MDF ve sunta malzeme ile doldurulması gelir. Bu malzemeler yalnızca dolgu amaçlı değil, aynı zamanda gürültüyü azaltma, ses yalıtımı sağlama ve nem gibi dış etmenlere karşı dayanıklılık oluşturma amacı ile de kullanılır. Kompozit kapıların üretiminde özellikle son dönemlerde başvurulan bir değişiklik itibariyle “iğne dikiş kapı” adı altında yeni bir kapı konsepti ortaya çıkmıştır. Kanada temelli uzmanların geliştirmiş olduğu bu sistem, temelde derzlere ve derz aralarına uygulanır ve bu sayede yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklılık sağlanmış olur. Sistem aynı zamanda kapıların yüksek ısı gibi etmenlerden dolayı deforme olmasını da engelleyen bir teknolojiye sahiptir.

Kompozit kapılar tüm eksik, kusurlu ya da noksan yanları en iyi malzemeler ile doldurdukları ve telafi ettikleri için en dayanıklı kapı türleri olarak karşımıza çıkar. Bu özellik belki de kompozit kapı üretimi sürecinde ortaya çıkan en önemli özelliktir demek mümkün. Kompozit kapı sistemleri kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir; zira bu tür kapılar hem kaliteli malzeme ile donatılmıştır hem de güvenlik konusunda tüketiciyi yüksek düzeyde rahatlatma özelliğine sahiptir. Bu nedenledir ki pek çok ev sahibi ve inşaat proje tasarımcısı gözü kapalı kompozit kapıları tercih edebiliyorlar.
Kompozit Kapı Modelleri ve Çeşitleri

Kompozit kapı modelleri yelpazesine baktığımız zaman neredeyse sınırsız sayıda seçenek ile karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz. Kompozit kapı çeşitlerine değinmeden önce kompozit kapıların üretildiği malzemelere yakından bakmakta fayda var diye düşünüyoruz. Kompozit malzeme türler polimer kompozitler, metal kompozitler ve seramik kompozitler olmak üzere üç farklı grupta ele alınabilir. Bu kompozitler kapı üretiminde kullanılarak ortaya kaliteli ürünlerin çıkmasına vesile olmuş olur. Kapılar imal edildikten sonra kapının yalıtım özelliğinin daha dengeli ve sağlam olabilmesi için kapı boşlukları daha önce de vurgulamış olduğumuz gibi MDF malzeme ile doldurulur. Tüm hava boşlukları sağlam bir şekilde kapatıldığı için kompozit kapılar yalıtım kullanıcılarına hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Açıkçası söz konusu yalıtım olduğunda kompozit kapıların en iyi yalıtım yapan kapı modeli olduğunu söylemek oldukça yerinde bir söylemdir diyebiliriz.

Kompozit kapıların dayanıklı, sağlam ve güvenilir yapıda olduklarından hali hazırda bahsettik. Ancak kompozit kapı modellerinin özellikleri yalnızca bu güvenilirlik ve sağlamlık ile sınırlı kalmıyor. En az bu özellikleri kadar önemli olan bir diğer fonksiyon kompozit kapıların estetik açıdan ne kadar hoş ve tarz bir görüntü yarattığıdır. Örneğin ahşap kompozit kapı çeşitleri evinize sıcak, konforlu ve yuva-vari bir hava katarken çelik kompozit kapı modelleri daha modern, çağdaş ve inovatif bir dekorasyon sergilemenize yardımcı olur. seçtiğiniz kompozit kapı modelleri ile evinizin, ofisinizin ya da iş yerinizin ruhunu ve yansıttığı ruh halini adeta kendi ellerinize belirlemeniz mümkün.

Kompozit kapı modelleri kendi içerisinde farklı farklı gruplara ayrılır. Bu gruplardan kısaca bahsedecek olursak kompozit ahşap kapı, kompozit panel kapı, kompozit dış kapı ve kompozit çelik kapı gibi farklı modellerin olduğunu söylemek mümkün. Kompozit ahşap kapılar özellikle ev içi kullanımda odadan odaya geçişlerde sıklıkla tercih edilen bir kapı türüdür ve estetik açıdan ziyadesiyle hoş bir görünüm sağlar. Kompozit dış kapı ile dayanıklılık açısından kullanıcıları tatmin ettiği gibi kaliteli bir şekilde doldurulduğu için hiçbir şekilde dışarıdan soğuğu ya da sıcağı geçirmez ve yüzde yüz yalıtım sağlar. Kompozit çelik kapı da aynı şekilde dış kapı amacıyla kullanılan kapı modelleri arasında yer alır. Bununla birlikte kompozit kapı kasası da tercih edilen kompozit kapı çeşitleri arasında yerini bulmaktadır diyebiliriz.

Kompozit Kapı Fiyatları

Tabii ki her tüketicinin ve alıcının en çok merak ettiği konu satın aldığı ürünün fiyatı ve bu fiyatın bütçesine uyup uymadığıdır. Kompozit kapı fiyatları biraz önce bahsettiğimiz modellere ve tarzlara göre kendi aralarında değişiklik gösterebilmektedir. Bu tarz ve modellerin dışında kapıyı monte edeceğiniz eşiğin ölçülerinin de önemi vardır. Örneğin çift kanatlı bir kompozit kapı talep ediyorsanız geleneksel kompozit kapıya ödeyeceğiniz miktardan biraz daha fazlasını gözden çıkartmanız gerekebilir. Bununla birlikte kompozit kapı firmaları tüketicilerine en uygun fiyat ve ödeme seçeneklerini sunmak için ellerinden geleni yapma konusunda fazlasıyla gayret göstermektedir. Sizler de kompozit kapı satın alma yolunda ilerliyor ve kompozit kapı modelleri arasında beğendiğiniz tarzları seçiyorsanız bu konuda uzman bir firmaya danışabilir ve fiyat skalası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Polat Kapı PVC, bu konuda danışmanlık hizmeti alabileceğiniz öncü firmalardan bir tanesi olarak karşınıza çıkar. Uzman kadrosu ve eğitimli ustaları ile size kompozit kapı hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sağlar, bütçenize en uygun fiyat seçeneklerini önerir ve sizi üstün kalitede bir hizmet sunar.

Kompozit Kapı Sipariş ve Fiyat Teklifi

Her şeyden önce belirtmek gerekir ki kompozit kapı satın almayı planlıyorsanız en fazla seçeneği İstanbul’da bulacağınız kesin. İstanbul kompozit kapı alanında uzmanlaşmış ve tecrübe edinmiş köklü firmaları bulabileceğiniz şehirlerin başını çekiyor demek mümkün. En ucuz kompozit kapı çeşitlerini İstanbul’da bulabileceğiniz gibi cep yakan kompozit kapı fiyatları ile de yine bu şehirde karşılaşabilirsiniz. Tekrar belirtmekte fayda vardır ki en ucuz kompozit kapı size kalite vaat etmeyeceği gibi en pahalı kompozit kapı da size ömür boyu garanti ve hizmet sözü veremez. Bu noktada atmanız gereken en önemli adım, fiyat-performans dengesini muazzam bir biçimde oluşturacak bir firma ile anlaşarak hem bütçenize, hem de ihtiyaçlarınıza uygun bir hizmet alabilmektir. Polat Kapı ile çalıştığınız takdirde zevkinize ve dekorasyon tarzınıza uygun kompozit kapılar arasında beğendiğiniz ürünü seçebilir, usta ellerden montaj hizmeti alabilir ve tüm bunları çok uygun fiyat seçenekleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok İlgi Gören Derince Çenedağ Kompozit Kapı Çeşitleri

Yapıların en önemli parçalarından birisi kapılardır. Özellikle daire içindeki kapıların tek amacı odalar arasındaki güvenliği sağlamak değildir. Aynı zamanda dairelerin dekorasyonu üzerinde de kapıların büyük payı vardır. Bu yüzden de hep daha iyisini, daha kalitelisini ve estetiğini bulmak için bir arayış vardır. Derince Çenedağ Kompozit Kapı çeşitleri bu alanda şu ana kar ortaya konmuş en başarılı çözümlerdir. Kompozit kapılar, iki ya da daha fazla farklı gruptaki malzemenin en iyi özelliklerinin bir arada toplanması, ortaya yepyeni bir özellikle çıkması için birleştirilmesidir. Yani kompozit kapılar üretilirken birden çok malzemenin en başarılı özellikleri alınır ve ortaya çok daha üstün niteliklere sahip ürünler çıkar.

Kompozit kapılarda boşlukların doldurulmasında MDF, sunta malzeme kullanılır. Bu malzemelere sadece dolgu amaçlı yer verilmez; aynı zamanda ses yalıtım sağlaması, gürültüyü azaltması, nem gibi dış etkenlerden ürünün etkilenmemesi için de faydalanılır. Şu an mevcut teknolojiler ışığında kompozit yapılarda her geçen gün daha farklı malzemeler kullanılmakta, bu da daha kaliteli, daha estetik Derince Çenedağ Kompozit Kapı çeşitlerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. İşte bu yüzden daire içerisinde kullanılabilecek en dayanıklı kapı türleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Derince Çenedağ Kompozit Kapı Çeşitleri ve Özellikleri

Derince Çenedağ Kompozit Kapı çeşitleri kendi içerisinde pek çok alt başlığa ayrılıyor. Bu da kullanılan malzemelerden ve kullanım alanlarından kaynaklanıyor. Bazı çeşitleri şöyle sıralayabiliriz:

Kompozit ahşap kapı,
Kompozit panel kapı,
Kompozit dış kapı,
Kompozit çelik kapı.

Derince Çenedağ Kompozit Kapı çeşitleri özellikleriyle öne çıkıyor. Bu kapılar hangi alanda kullanılırlarsa kullanılsınlar sağlıklıdırlar. Hem insan sağlığı hem de çevre sağlığı için uygundurlar. Neme, rutubete karşı son derece dayanıklıdırlar. Bu da ülkemizdeki temizlik anlayışında önemli katkı sağlıyor. Ülkemizde temizlik yapılması günceme geldiği zaman uçtan uca, nemli bezlerle, sıvı malzemelerle silme, ovalama, parlatma öne çıkıyor. Bu durumda ahşap yüzeylerde zamanla nemermeler, kabarmalar, aşınmalar ortaya çıkıyor. kompozit kapılar bütün bunlara dayanıklı oldukları için rahatlıkla kullanılabiliyor. Aynı şekilde Derince Çenedağ Kompozit Kapı çeşitlerinde sudan kaynaklı dökülme, deforme olmuyor. Sık sık neme, suya maruz kalan alanlarda, lavabo, banyo, tuvalet gibi suyla temasın fazla olduğu alanlarda dahi rahatlıkla kullanılabiliyor.

Estetik ve Fonksiyonel Derince Çenedağ Kompozit Kapı Çeşitleri

Derince Çenedağ Kompozit Kapı çeşitleri B1 yanmaz sınıfında olan kapılardır. Ahşabın tüm görsellerine sahip olup hoş bir görünüm sunmakla beraber bu kapılar ahşaptan çok daha sağlamdır. Darbelere karşı mukavemetlidir.

Derince Çenedağ Kompozit Kapı çeşitleri sadece sağlamlık açısından öne çıkmıyor. Ayrıca estetik bakımından da çok hoş bir tarza sahipler. Evlerinize sıcacık, konforlu bir hava katıyorlar. Hemen her renkte uygulanabildikleri için evlerinizin genel dekoruyla uyumlu şekilde kullanabilirsiniz. Kendi renk tercihlerinizi kapılarınıza yansıtabilirsiniz. Lazer kesim detaylar ile çok farklı motiflerin işlenmesi her zevke hitap edebilen desenler ortaya çıkarıyor ve çok farklı aksesuarlarla kullanılabiliyor.

0541 448 62 58

Derince Çelik Kapı

Derince ilçemizde ve civarında uygun fiyatlarla Çelik Kapı satış montaj ve tamirat işleri yapmaktayız.

Derince'nin çelik kapı tedarik, montaj ve tamirat firması

Günün her saatinde bizi arayabilir ya da whatsapp mesajı yollayarak gebze çelik kapı fiyatları ve modellerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz

0541 448 62 58

error: Content is protected !!